Gdynia: Całe śródmieście miasta w remoncie. Preferowane są jasne kolory

naszemiasto.pl

Idąc przez centrum Gdyni, co krok można natknąć się na rusztowania. Ta rewitalizacja to w większości inicjatywa samych mieszkańców, po części tylko sprowokowana gminnymi dotacjami. Kryzys nie dotknął Gdyni?

Czytaj dalej

Powrót eksmisji na bruk

Nasz Dziennik

Wyższe czynsze, mniejsze grono osób uprawnionych do dodatków mieszkaniowych, powrót eksmisji na bruk - koalicja PO - PSL chce zaostrzyć przepisy o najmie mieszkań komunalnych.

Czytaj dalej

Lublin szuka wyjścia z lokalowej zapaści. Potrzeba tysiąc mieszkań

Dziennik Wschodni

Lokali brakuje m.in. dla 600 rodzin z wyrokami eksmisyjnymi. Właściciele mieszkań, którzy nie mogą pozbyć się niepłacących czynszu lokatorów, występują już do miasta o odszkodowania.

Czytaj dalej

Lokatorzy będą płacili wyższe czynsze za wynajem

Gazeta Prawna

Właściciel mieszkania będzie mógł co miesiąc podwyższać czynsz za wynajem. Jeśli lokator nie zapłaci czynszu, właściciel rozwiąże umowę bez okresu wypowiedzenia. Wystarczy rok wypowiedzenia, aby bez dostarczenia lokalu zamiennego pozbyć się lokatora.

Czytaj dalej 

Sąsiad nie będzie mógł zaskarżyć budowy domu

Gazeta Prawna

Uproszczenia procedury rozpoczynania inwestycji budowlanych, które przewiduje przyjęta przez Senat nowelizacja prawa budowlanego, nie są korzystne dla dużej części właścicieli nieruchomości.

Czytaj dalej